Zimowa solna skorupa VS. CLEANTECH CO. TFR
Zimowa solna skorupa VS. CLEANTECH CO. TFR

Zima... Padający śnieg powoduje skrajne emocje... Z jednej strony cieszysz się jak małe dziecko na jego widok, z drugiej strony patrzysz na swoje ukochane cztery kółka które godzinami myłeś, pieściłeś. Wtedy uświadamiasz sobie co Cię czeka. Drogowcy wyjeżdżają odśnieżarkami na drogi (niejednokrotnie z opóźnionym zapłonem, ale wyjeżdżają), sypią solą czy bóg wie czym... Wszystko po to, aby w posiadacze prawa jazdy mogli się sprawniej poruszać po naszych drogach. Widząc to postanawiasz, że nie masz zamiaru ruszać swojego ukochanego pojazdu, przeczekasz aż na drogach będzie czysto. Zbliża się wieczór, za pół godziny transmisja meczu piłki nożnej i przypominasz sobie, że nie masz w lodówce ani jednego złocistego z pianką. Niewiele myśląc łapiesz za kluczyki i wskakujesz do swojego lśniącego rydwanu i gnasz w błocie pośniegowym do najbliższego Dino, Biedronki czy Lidla. 

Budzisz sie dnia kolejnego, wychodzisz na dwór i uświadamiasz sobie, że cały misterny plan diabli wzieli. Na Twoim aucie pozostała zaschnięta skorupa z błota pośniegowego, soli i czort wie z czego jeszcze. Ogólnie jest uje**** jak stół z TVN-u.

Już wiesz, że neutralna piana lub delikatnie zasadowa może mieć problem się z tym uporać, więc rozkminiasz czym to bezpiecznie, a przede wszystkim bezpiecznie usunąć. Przed kilkoma dniami Cleantech Co. zaprezentował światu swój nowy, bardzo dopracowany produkt - Traffic Film Remover.

Pierwsze wrażenie? Lekko oleista kosystencja koncentratu, zapach który nie jest natarczywy jak wśród konkurencyjnych producentów.  Tak więc do dzieła. Na 2,5l wody w opryskiwaczu dolałem tylko 70ml produktu. Podejmujemy rękawice. 

Dokładny oprysk całego samochodu, chwila na oddech i biorę się za płukanie.

Brud ustępuje bez słowa sprzeciwu. Po dokładnym spłukaniu całego samochodu zauważyłem, że LSP którym zabezpieczone jest audi zaczeło się odtykać. Pozostało tylko przejść do mycia ręcznego. Bezpieczne mycie kwaśnym szamponem tego samego producenta było czystą formalnością i pozwoliło do końca odetkać powłokę. Do tego wleciała dekontaminacja i aplikacja dedykowanego boostera.

 

Czyste i lśniące nadwozie zasługuje również na czyste wnętrze 

Oby do następnego śniegu... Ale z Cleantech Co. TFR zadanie będzie zdecydowanie uproszczone, na moich półkach ma zapewnione stałe miejsce.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl